Mistrovství Rakouska 2015

Po několika letech jsme se opět zúčastnili otevřeného Mistrovství Rakouska, které se konalo v neděli 21. června 2015 v nádherném prostředí Wienerberg Dojo ve Vídni. Soutěži navíc předcházel celodenní přípravný seminář pod vedením Svena Zimmermanna, Renshi 6. Dan, který byl rovněž silným důvodem k tomu se do Vídně vypravit. Jeli jsme ve složení Lucka, Michal a Pavel.

03

Sobotní seminář byl především o střílení v klasickém japonském dojo, které pro nás bylo samo o sobě svátkem. Celkem se nás sešlo 21 střelců a Sven se nám během střelby každému individuálně věnoval. Nespornou výhodou byla skutečnost, že Sven mluví výborně česky. K nedělní soutěži se prezentovalo celkem 21 střelců v 7 družstvech. Ze zahraničních účastníků dorazili ještě Poláci (Michal, Krzystof a Bogudan – první dva nás před před více než dvěma lety přijeli podpořit při našem 24 hodinovém nonstop střílení v Tyršově domě). Hlavním rozhodčím byl Sven Zimmermann. Dopoledne proběhla soutěž družstev, během které každý střelec vystřelil celkem tři sady po čtyřech šípech. Součtem dosažených zásahů se rovnou určilo pořadí týmů. Obsadili jsme dělené čtvrté místo. O pořadí na „bedně“ rozhodoval rozstřel, ve kterém zvítězili Poláci před oběma týmy z Vídeňského Momiji Kai. Do odpolední soutěže jednotlivců se kvalifikovalo 10 střelců s největším počtem zásahů. V ní jsme měli dvojí zastoupení (Pavel a Lucka). Střílelo se celkem 10 šípů, z nichž první dva byly bodově hodnoceny také podle stylu. V jednotlivcích opět výrazně uspěli Poláci (2. a 3. místo). Pavel s Luckou obsadili 7. a 9. místo, v hodnocení stylu pak 5. a 7. místo.

08

Všichni tři považujeme celý výlet za velice vydařený, získali jsme několik cenných rad od Svena, podpořili staré přátelské vazby a navázali nové. A kromě všeho jsme si společně užili i spoustu nevšední legrace s ubytováním a večerním hledáním jakéhokoliv fungujícího restauračního zařízení ve čtvrti, která působila poněkud vybydleně.

Pro příští rok bychom rádi opět vyrazili. Bylo by bezvadné, kdybychom vytvořili třeba rovnou dvě družstva.

Pavel a Michal

Příspěvek byl publikován v rubrice Články o kyudo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.